Hidden Ogre Couching Tiger
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Session 2 Notes

Go down

Session 2 Notes Empty Session 2 Notes

Post  HohohoPIMP Wed May 06, 2015 4:57 pm

DM's Notes:

HohohoPIMP
Admin

Posts : 206
Join date : 2010-11-29

https://orins-tavern.rpg-board.net

Back to top Go down

Session 2 Notes Empty Re: Session 2 Notes

Post  HohohoPIMP Fri May 15, 2015 2:46 pm

Zac's Notes:


  • Ξεκινάμε το session στο σπίτι του Agnar. Σκάει μύτη ένας ζητιάνος-looking τύπος που μετά από λίγο αποκαλύπτεται πως είναι ο "apprentice" Labrock. Μας λέει 2-3 αδιάφορα πράγματα για τον Zac -ok im kidding- μας λέει πως ο Sarma μανιπιουλάρει όλους μας και πως παίζουμε όλοι το δικό του παιχνιδάκι. Δεν ήθελε να μας σκίσει αλλά δεν πνιγόταν κι απ' τις τύψεις. Του την πέφτουμε αλλά μας την κάνει.
  • Βγαίνουμε από την Yellowscale με τον στανταρ τρόπο και πάμε προς ΤΟ χωριό. (Greenvile?) Την περισσότερη διαδρομή μας πάνε κάτι τυπάκια με την άμαξά τους που υπηρετούν κάποιον λόκαλ λορντ.
  • Φτάνουμε στο χωριό και μία βοσκοπούλα μας τραμπουκίζει. Αγνοώ lethal urges και προχωράμε σε κάτι πορτοκαλιές (ή μηλιές) όπου σκάει ένα άλογο με έναν ημίνεκρο καβαλάρη. Σκοτώνουμε και λουτάρουμε.
  • Εμφανίζονται άλλα 2 άλογα στο βάθος, κρύβομαι ενώ ο Agnar αρχίζει να τους μιλάει. Με παίρνουν πρέφα με κάποιο ΞΟΡΚΙ και παίζει ξύλο. Σκοτώνουμε τον Πάλα, μας την κάνει ο τοξότης που πετσώνει Agnar κατά το κυνηγητό.
  • Βρίσκω Agnar και πάω να βρω το πιο πλούσιο άλογο του κόσμου. Το βρίσκω αλλά έχει μόνο κάτι γάζες και καθόλου κόιν. Όταν γυρνάω ο Agnar έχει πιάσει κάτι περίεργες φιλίες αλλά  εγώ δεν το ξέρω αυτό. Φεύγουμε. (on the way πετσώνουμε κι έναν κακόμοιρο αγρότη που το έπαιζε τρομαγμένος αλλά μάλλον ήταν κατάσκοπος του Sarma. Ή και όχι. Better safe than sorry)
  • Πίσω στην πόλη (μετά από κάτι πέρα-δώθε που βαριέμαι να γράψω) πάμε για τη δίκη - το έχουμε το χρήμα και νιώθουμε ασφάλεια και σιγουριά για το μέλλον.
  • Όλα ΟΚ στη δίκη, ο γονατισμένος, δωσίλογος, γερμανοτσολιάς Agnar τα έσκασε όλα ντάκα-ντάκα στο χέρι το μαρούλι και αναβάλαμε το epic single player campaign μου.
  • Πίσω στο σπίτι για χαλάρωση, σκάει και μία φίλη του Agnar και κανονίζει ραντεβού.
  • Το βραδάκι βγαίνουμε για μπαρότσαρκα στο Κολωνάκι αλλά δε δέχονται μαϊμούδια οπότε κάθομαι απ' έξω και περιμένω quest.
  • Και να 'σου ένας μεθυσμένος που πέφτε πάνω σε κάτι τρέντιδες και μετά φεύγει ύπουλα. Τον ακολουθώ και μετά από φανταζί-ρόγκ-σιτ μπαίνω μέσα στο σπίτι και πετσώνω (στο τσακ) 3 άτομα.
  • Ο Agnar μίλαγε με το γκομενάκι, δεν έχω ιδέα τι είπαν.

HohohoPIMP
Admin

Posts : 206
Join date : 2010-11-29

https://orins-tavern.rpg-board.net

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum